545.00 AED
545.00 AED
3 in stock
Payment Methods:
| P/N | CA-11H-00F6WN-00 |
|---|---|
| Case Type | Full Tower |
| Dimension (W x D x H) | 560 x 249 x 584 mm (22.06 x 9.8 x 22.98 inch) |
| PANEL | 4mm Tempered Glass x 4 |
| Color | White |
| Material | SPCC |
| Cooling Fans | N/A |
| Drive Bays |
1 x 2.5” or 3 x 2.5” 1 x 3.5” 3 x 3.5” |
| Expansion Slots | 8 |
| Motherboard |
12” x 13” (E-ATX) 12” x 9.6” (ATX) 6.7” x 6.7” (Mini ITX) 9.6” x 9.6” (Micro ATX) |
| I/O Ports |
HD Audio x 1 USB 3.0 x 2 USB 3.2 (Gen 2) Type-C x 1 |
| Power | Standard PS2 PSU (optional) |
| Fan Support |
Power cover: 3 x 120mm 3 x 140mm Rear: 1 x 120mm, 1 x 140mm Right: 3 x 120mm 3 x 140mm Top: 3 x 120mm 3 x 140mm |
| Radiator Support |
Rear: 1 x 120mm 1 x 140mm Right: 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm 1 x 420mm, 1 x 280mm, 1 x 140mm Top : 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm 1 x 420mm, 1 x 280mm, 1 x 140mm |
| CPU Cooler Height | 175mm |
| VGA Length Limitation | 480mm |
| PSU Length Limitation | 220mm |
Reviews
There are no reviews yet.