ProArt LC 360 | 90RC0120-M0UAY0
1,075.00 AED
SKU: N/A
Model Number: N/A
1,075.00 AED
4 in stock
Quantity:
Payment Methods:
Model ProArt LC 360
Water Block Water block dimention:78 x 78 x 49 mm Block Material (CPU Plate):Copper
Radiator Radiator Dimension: 394 x 120 x 27 mm Radiator Material: Aluminum Tube: Sleeved Rubber tube Tube Length: 450 mm
Fan Fan:Matte black Alphacool Apex Stealth Metal Power fan – Size: 3 x Fan Slots (120mm) – Dimension:120 x 120 x 25 mm – Speed: 0 ~ 3000 +/- 10% – Static Pressure:4.46 mmH2O – Air Flow: 68.99 CFM – Noise: 39.5 dB(A) – Control Mode: PWM/ DC
Compatibility AMD: AM5,AM4 Intel: LGA 1851, 1700, 1200, 115x
Package Content 1 x CPU Liquid Cooler (pre-applied thermal compound) 3 x 120 mm Radiator Fan 1 x 1-to-3 Fan Splitter Cable 1 x Quick Start Guide 1 x Accessory Pack of Screws and Brackets
Warranty 6 years
Note ProArt LC Series
  • Illuminated meter indicates the live system load, temperatures and fan speeds.
  • Advanced three-phase motor offers excellent cooling capability and quieter operation.​
  • Minimalist design perfectly complements the aesthetics of the ProArt-family components.
Customer Reviews
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “ProArt LC 360 | 90RC0120-M0UAY0”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Related Products
Warranty
9% Off
Original price was: 275.00 AED.Current price is: 249.60 AED.
Warranty
28% Off
Original price was: 126.00 AED.Current price is: 91.00 AED.
22% Off
24% Off
18% Off