315.00 AED
315.00 AED
10 in stock
Payment Methods:
| P/N | CA-1T9-00M1WN-01 |
|---|---|
| Model | H570 TG ARGB |
| Case Type | Mid Tower |
| Dimension (W x D x H) | 487 x 216 x 463.6 mm (19.2 x 8.5 x 18.3 inch) |
| Net Weight | 7.5 kg / 16.5 lbs |
| PANEL | 4mm Tempered Glass x 1 |
| Color | Black |
| Material | SPCC |
| Cooling Fans | Front(intake): 120 x 120 x 25 mm ARGB Lite fan (1000rpm, 22.3 dBA) x 3 |
| Drive Bays |
2 x 2.5” or 4 x 2.5” 2 x 3.5” |
| Expansion Slots | 7 |
| Motherboard |
12” x 13”(E-ATX) 12” x 9.6” (ATX) 6.7” x 6.7” (Mini ITX) 9.6” x 9.6” (Micro ATX) |
| I/O Ports |
HD Audio x 1 USB 3.0 x 2 |
| Power | Standard PS2 PSU (optional) |
| Fan Support |
Front: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm, 3 x 140mm, 2 x 140mm, 1 x 140mm, 2 x 200mm, 1 x 200mm Rear: 1 x 120mm Top: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm, 2 x 140mm, 1 x 140mm |
| Radiator Support |
Front: 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm 1 x 280mm, 1 x 140mm Rear: 1 x 120mm Top: 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm 1 x 280mm, 1 x 140mm |
| CPU Cooler Height | 160mm |
| VGA Length Limitation | 375mm |
| PSU Length Limitation | 180mm |
Reviews
There are no reviews yet.