669.99 AED
669.99 AED
10 in stock
Payment Methods:
| P/N | PS-TPT-1200FNFAG*-W |
|---|---|
| Wattage | 1200W |
| Model | TPD-1200AH2FXG-3 |
| Max. Output Capacity | 1200W |
| Color | Snow |
| Dimension ( W / H / D ) | 150mm(W)x86mm(H)x140mm(D) |
| PFC | Active PFC |
| Power Good Signal | 100-250 msec |
| Hold Up Time | > 17msec at 80% load |
| Input Current | 50Hz-60Hz |
| Input Voltage Range | 100-240V~ |
| Operating Temperature | 0°C to + 40°C |
| Operating Humidity |
5% to 85% non-condensing |
| Storage Temperature | -40°C to + 70°C |
| COOLING SYSTEM | 12cm Hydraulic bearing fan |
| Efficiency | Meet 80 PLUS® Gold at 115Vac input |
| MTBF | 100,000 hrs minimum |
| Safety Approval | CE/UKCA/ICES/TUV/LVD/RCM/CB/FCC/cTUVus/BSMI/CCC/BIS/S-MARK/EAC |
Reviews
There are no reviews yet.