565.00 AED
565.00 AED
5 in stock
Payment Methods:
| P/N | CA-11E-00M6WN-WS |
|---|---|
| Series | View |
| Model | View 380 XL WS ARGB |
| Case Type | Mid Tower |
| Dimension (W x D x H) | 471x 288 x 473 mm (18.54 x 11.34 x 18.62 inch) |
| PANEL | 4mm Tempered Glass x 2 |
| Color | Snow |
| Material | SPCC |
| Cooling Fans |
Rear(exhaust): 120 x 120 x 25 mm ARGB Lite fan (1000rpm, 22.3 dBA) x 1 Right(intake): 120 x 120 x 25 mm ARGB Lite Reverse fan (1000rpm, 21.9 dBA) x 3 |
| Drive Bays |
1 x 3.5” 2 x 2.5" or 2 x 3.5” |
| Expansion Slots | 8 |
| Motherboard |
12” x 9.6” (ATX) 6.7” x 6.7” (Mini ITX) 9.6” x 9.6” (Micro ATX) |
| I/O Ports |
HD Audio x 1 USB 3.0 x 2 USB 3.2 (Gen 2) Type-C x 1 |
| Power | Standard PS2 PSU (optional) |
| Fan Support |
Bottom: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm Rear: 1 x 120mm Right: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm | 2 x 140mm, 1 x 140mm Top: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm, 2 x 140mm, 1 x 140mm |
| Radiator Support |
Rear: 1 x 120mm Right: 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm Top: 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm 1 x 280mm, 1 x 140mm |
| CPU Cooler Height | 160mm |
| VGA Length Limitation | 420mm |
| PSU Length Limitation | 180mm |
1,286.00 AED
506.00 AED
Reviews
There are no reviews yet.