599.00 AED
599.00 AED
10 in stock
Payment Methods:
| Total Cores | 4 |
|---|---|
| Performance Cores | 4 |
| Efficient Cores | 0 |
| Total Threads | 8 |
| Max Turbo Frequency | 4.5 GHz |
| Performance-core Max Turbo | 4.5 GHz |
| Performance-core Base | 3.4 GHz |
| Intel® Smart Cache | 12 MB |
| Total L2 Cache | 5 MB |
| Processor Base Power | 60 W |
| Maximum Turbo Power | 110 W |
| Intel Deep Learning Boost Support | Yes |
| CPU Lithography | Intel 7 |
| Max Memory Size | 192 GB |
| Memory Type | Up to DDR5 4800 MT/s, Up to DDR4 3200 MT/s |
| Max Memory Channels | 2 |
13th Gen Intel® Core™ processors advances performance hybrid architecture with up to eight Performance-cores (P-core) and up to 16 Efficient-cores (E-core), combined with workloads intelligently routed by Intel® Thread Director
Built for gamers looking for maximum performance to play the latest games, while also having the capabilities to tackle other workloads. New 13th Gen Intel® Core™ processor-based PCs make it all possible.
The 13th Gen Intel® Core™ processor family offers faster P-cores and more E-cores with support for DDR4/DDR5 and PCIe 4.0/5.0. That provides a platform that can max out multitasking and choice for configurability.
13th Gen Intel® Core™ processors deliver highly flexible architecture and industry-leading tools for the ultimate in performance customization.
1,360.00 AED Original price was: 1,360.00 AED.870.00 AEDCurrent price is: 870.00 AED.
1,299.00 AED Original price was: 1,299.00 AED.753.00 AEDCurrent price is: 753.00 AED.
1,810.00 AED Original price was: 1,810.00 AED.1,369.00 AEDCurrent price is: 1,369.00 AED.
2,299.00 AED Original price was: 2,299.00 AED.1,677.00 AEDCurrent price is: 1,677.00 AED.
2,992.50 AED Original price was: 2,992.50 AED.2,880.00 AEDCurrent price is: 2,880.00 AED.
Reviews
There are no reviews yet.