289.00 AED
289.00 AED
5 in stock
Payment Methods:
| Series | View |
|---|---|
| Model | View 170 TG ARGB Bubble Pink |
| Case Type | Micro Case |
| Dimension (W x D x H) | 438 x 212 x 377.5 mm (17.24 x 8.35 x 14.86 inch) |
| Net Weight | 4.65 kg / 10.25 lbs. |
| Panel | 3mm Tempered Glass x 2 |
| Color | Bubble Pink |
| Material | SPCC |
| Cooling Fans |
Rear (exhaust): 1 × 120mm ARGB Lite fan (1000rpm, 22.3 dBA) Right (intake): 2 × 120mm ARGB Lite fans (1000rpm, 22.3 dBA) |
| Drive Bays |
1 x 3.5” 2 x 2.5” |
| Expansion Slots | 4 |
| Motherboard |
Micro ATX (9.6" x 9.6") Mini ITX (6.7" x 6.7") |
| I/O Ports |
1 × HD Audio 2 × USB 3.0 |
| Power | Standard PS2 PSU (optional) |
| Fan Support |
Power Cover: 2 × 120mm Rear: 1 × 120mm Right: 2 × 120mm Top: 2 × 120mm / 2 × 140mm |
| Radiator Support |
Rear: 1 × 120mm Top: 1 × 240mm / 280mm / 120mm / 140mm |
| CPU Cooler Height | 160mm |
| VGA Length Limitation | 340mm |
| PSU Length Limitation | 180mm |
545.00 AED
325.00 AED
506.00 AED
Reviews
There are no reviews yet.