369.00 AED
369.00 AED
3 in stock
Payment Methods:
| Series | View |
|---|---|
| Case Type | Mid Tower |
| Dimension (W x D x H) | 456 x 230 x 454 mm (18 x 9.1 x 17.9 inch) |
| Net Weight | 6.35 kg / 14 lbs |
| Panel | Tempered Glass x 2 |
| Color | Bubble Pink |
| Material | SPCC |
| Cooling Fans |
Rear (exhaust): 1 × 120mm ARGB Lite fan (1000rpm, 22.3 dBA) Right (intake): 2 × 120mm ARGB Lite fans (1000rpm, 22.3 dBA) |
| Drive Bays |
1 x 2.5” or 2 x 2.5” 2 x 3.5” |
| Expansion Slots | 7 |
| Motherboard |
ATX (12" x 9.6") E-ATX (12" x 13") Micro ATX (9.6" x 9.6") Mini ITX (6.7" x 6.7") |
| I/O Ports |
1 × HD Audio 2 × USB 3.0 USB 3.2 Gen 2 Type-C ×1 |
| Power | Standard PS2 PSU (optional) |
| Fan Support |
Power Cover: 3 × 120mm Rear: 1 × 120mm / 1 × 140mm Right (M/B Side): 2 × 120mm Top: 3 × 120mm / 2 × 140mm |
| Radiator Support |
Rear: 1 × 120mm Top: 1 × 360mm / 240mm / 120mm |
| CPU Cooler Height | 180mm |
| VGA Length Limitation | 420mm |
| PSU Length Limitation | 220mm |
Reviews
There are no reviews yet.