450.00 AED
450.00 AED
5 in stock
Payment Methods:
| P/N | CA-1Z2-00MAWN-00 |
|---|---|
| Series | View |
| Case Type | Mid Tower |
| Dimension (W x D x H) | 410 x 285 x 442 mm (16.14 x 11.22 x 17.4 inch) |
| Net Weight | 6.93 kg / 15.28 lbs |
| PANEL | 3mm Tempered Glass x 2 |
| Color | Bubble Pink |
| Material | SPCC |
| Cooling Fans |
Rear(exhaust): 120 x 120 x 25 mm ARGB Lite fan (1000rpm, 22.3 dBA) x 1 Right(intake): 120 x 120 x 25 mm ARGB Lite fan (1000rpm, 22.3 dBA) x 3 |
| Expansion Slots | 7 |
| Motherboard |
12” x 9.6” (ATX) 6.7” x 6.7” (Mini ITX) 9.6” x 9.6” (Micro ATX) |
| I/O Ports |
HD Audio x 1 USB 3.0 x 2 USB 3.2 (Gen 2) Type-C x 1 |
| Power | Standard PS2 PSU (optional) |
| Fan Support |
Bottom: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm Rear: 1 x 120mm Right: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm | 2 x 140mm, 1 x 140mm Top: 3 x 120mm, 2 x 120mm, 1 x 120mm, |
| Radiator Support |
Bottom: 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm Rear: 1 x 120mm Right: 1 x 240mm, 1 x 120mm | 1 x 280mm, 1 x 140mm Top: 1 x 360mm, 1 x 240mm, 1 x 120mm |
| CPU Cooler Height | 160mm |
| VGA Length Limitation | 415mm |
| PSU Length Limitation | 200mm |
Reviews
There are no reviews yet.