1,500.00 AED
Expected Delivery N/A
SKU: N/A
Model Number: N/A
1,500.00 AED
Expected Delivery N/A
1 in stock
Quantity:
Payment Methods:
P/N PS-TPD-1650FNFAGx-4
Wattage 1650W
Model TPD-1650AH3FSG
Max. Output Capacity 1650W
Color Black
Dimension ( W / H / D ) 150mm(W) x 86mm(H) x 180mm(D)
Weight 2.14 KG
PFC Active PFC
Power Good Signal 100-250 msec
Input Current 20 – 16A
Input Frequency Range 50-60Hz
Input Voltage Range 100-240~
Operating Temperature 0°C to + 50°C
Operating Humidity 20% to 90%,non-condensing
Storage Temperature -40°C to + 70°C
Storage Humidity 20% to 95%
non-condensing
COOLING SYSTEM 14cm hydraulic bearing fan
Efficiency Meet 80 PLUS®Gold at 115Vac input.
MTBF 100,000 hrs minimum
Safety Approval CE/UKCA/cTUVus/TÜV/FCC/IC/BSMI/EAC/CB/BIS/KCC
Customer Reviews
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Thermaltake Toughpower GF3/1650W/Fully Modular/Non Light/Full Range/Analog/80 Plus Gold/EU/100% JP CAP/All Flat Cables/Gen 5”